• Urodziny!

• Dzisiaj Zuzia Orzoł z oddziału przedszkolnego z grupy "Biedronki" świętowała swoje szóste urodziny. Były życzenia i słodkości. Wszystkiego najlepszego życzą Ci koledzy i koleżanki oraz panie.

• Wycieczka rowerowa kl. VIII do Brodowych Łąk - 16 września 2021r.

• Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Panią Agatą Łukaszewską i Panią Dyrektor Anną Gwiazda 16 września wybrali się na wycieczkę rowerową do Brodowych Łąk, mimo pogody w kratkę uczniowie byli zadowoleni z wyprawy. W punkcie docelowym rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. W trakcie pobytu uczniowie pod wiatą rekreacyjną podziwiali rzeźby wykonane przez Jana Milczarka.

• Dzień Przedszkolaka - 20 września 2021r.

• W dniu 20 września 2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego grupa "BIEDRONKI" wraz z opiekunami Panią Aldoną Lejk i Panią Teresą Lipka obchodziły Dzień Przedszkolaka. Były miłe niespodzianki: medale Dzielnego Przedszkolaka, upominki, przekazanie przez Panią Dyrektor zabawek, zdjęcia, balony, słodkości i życzenia od Samorządu Uczniowskiego.

• Dzień Kropki - święto kreatywności

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności z tej okazji uczniowie oddziału przedszkolnego ubrały symboliczne kropki , oglądały film Petera Reynoldsa "Kropka-the Dot" .

• Urodzinki, urodzinki

• W dniu 10 października 2021r. w oddziale przedszkolnym 6 urodziny obchodziła Dominika Orzoł i Artur Dąbrowski życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 8 września 2021r. uczniowie najstarszej klasy (Radosław Żyra i Krystian Krawczyk) pod opieką nauczyciela matematyki przeprowadzili wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym została Ewelina Borzymowska (uczennica klasy VIII), Zastępcą- Oliwia Nowicka (uczennica klasy VII), natomiast Sekretarzem- Kacper Wilga (uczeń klasy VIII). Zwycięzcom życzymy owocnej współpracy przez cały rok szkolny, godnego reprezentowania społeczności uczniowskiej oraz radości z pełnionej funkcji.

• 13.09.2021r. (poniedziałek)

godz. 10:00 przyjedzie DENTOBUS na przegląd dentystyczny chętnych uczniów oświadczenia /zgody rodziców do podpisania w sekretariacie szkoły,

o godz. 15:00 – Spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach.

• Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.

Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.

Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

• plan lekcji na 02.09.2021r. (czwartek)

• kl. I

6. język angielski

7. edukacja dla bezpieczeństwa

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• W dniu 1 września 2021r. rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Organizacja tej uroczystości została  przerwana powodem ewakuacji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły po otrzymaniu wiadomości e-mail z podejżeniem podłożenia ładunku wybuchowego. Pani Dyrektor Anna Gwiazda przerowadziła ewakuację i spotkanie z uczniami odbyło się na placu głównym szkoły. Po przeczytaniu listu z życzeniami na nowy rok szkolny od Burmistrz Miasta i Gminy w Chorzelach Pani Beaty Szczepankowskiej oraz przekazaniu informacji o wychowawcach poszczególnych klas, organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022 uczniowie bezpiecznie rozjechali się do domów. Budynek szkoły został sprawdzony przez odpowiednie służby i przywrócony do pracy w bezpiecznych warunkach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022:

- godz. 8:00 - Msza św. w kościele w Krukowie.

- godz. 9:00 - spotkanie na sali gimnastycznej i w klasach. Przypominamy o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego - dystans, dezynfekcja, maseczki.

Trasa autobusu szkolnego:

- 7:15 wyjazd - Podrzecze (p. Orzoł) - p. Krystkiewicz - p. Stachowscy - p. Ambroziak - Wierzchowizna- Nowa Wieś Zarębska (p. Deptuła) - p. Ebing - p. Ambroziak Paweł - Rzodkiewnica (p. Nowiccy) - Rzodkiewnica (pętla) - Rzodkiewnica (p. Osowscy) - Rzodkiewnica (p. Majewska) - Krukowo (p. Garbarczyk) - szkoła.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie dziękuje całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi, Rodzicom i Uczniom za całoroczną współpracę.

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele  Pani Beata Szczepankowska złożyła podziękowania na ręce Pani Dyrektor dla wszystkich Pracowników naszej szkoły.