• Wydawanie zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w dniu 6 lipca 2023r. o godz. 10.00 sekretariacie PSP w Krukowie.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Na początku dyrektor szkoły przywitała wszystkich zebranych. Następnie podziękowała Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Administracji i Obsługi za całoroczną i bardzo dobrą pracę, zaś Uczniom pogratulowała osiągnięć.
            Dyrektor szkoły w imieniu całej Społeczności Szkolnej podziękowała Pani Beacie Szczepankowskiej – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele za bardzo dobrą współpracę, za pomoc i wsparcie w realizacji zadań szkoły, za zrozumienie potrzeb naszej placówki oraz za wszelką życzliwość.
            Dyrektor szkoły podziękowała również Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości szkolnych i klasowych, wydarzeń, konkursów oraz za owocną współpracę.
            Następnie odczytała podziękowanie i życzenia Pani Burmistrz skierowane do naszej społeczności szkolnej.
            Po wręczeniu nagród, dyplomów, listów gratulacyjnych, uczniowie kl. VIII przedstawili część artystyczną, którą przygotowali z wychowawczynią p. Iwoną Ebing. Najbardziej wzruszającym punktem uroczystości były pożegnania, podziękowania, życzenia, kwiaty, dedykacje... Trzeba to koniecznie zobaczyć!
          • Spotkanie z policjantem

• Nadchodzą upragnione wakacje nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej bezpieczeństwu podczas letnich wypraw, spotkań i zabaw. Wielu cennych wskazówek udzielił im policjant asp. Marcin Tański - dzielnicowy komisariatu policji w Chorzelach. Kolejna część spotkania była poświęcona dla uczniów klasy IV, którzy w tym roku szkolnym przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Znajomość znaków, zasad ruchu drogowego, prawidłowo wyposażonego roweru oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach to podstawa wiedzy teoretycznej, którą uczniowie bardzo dobrze zaliczyli. Następnie była część praktyczna - tor manewrowy, który również nie sprawił żadnych problemów. Cały egzamin przebiegał pod czujnym okiem Pana policjanta asp. Marcina Tańskiego i Pani Doroty Grabowskiej. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie egzaminu i gratulujemy uczniom zaliczenia egzaminu na kartę rowerową , życzymy bezpiecznej jazdy.
          • Rozstrzygnięcie konkursu

• Gratulujemy naszej uczennicy z oddziału przedszkolnego Julii Ebing zajęcia III miejsca w konkursie plastycznym ,,Czyste wody-zdrowe ryby".

• Wycieczka do Ciechanowa

• Dnia 13 czerwca 2023r. uczniowie z klas II – VIII, wraz z opiekunami p. Iwoną Ebing, p. Agatą Łukaszewską oraz p. Mileną Garbarczyk, udali się na wycieczkę do Ciechanowa. Najpierw odwiedzili Hopa Park – park trampolin, który zapewnił im z samego rana ogromną dawkę zdrowej aktywności fizycznej, a także świetną zabawę. Po krótkiej rozgrzewce, uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji, m. in. różnych stref trampolin, ścieżek trampolinowych, strefy ninja, strefy poduszki powietrznej, strefy sportowej wall jump, strefy interaktywnej cardiowall oraz z dmuchanego parku, który wzbudzał u uczniów wiele pozytywnych emocji. Niestety czas szybko upłynął, a na uczniów czekała już kolejna atrakcja.

Udali się do Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie najpierw uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji muzealnej pt. „Życie codzienne w średniowiecznym zamku”. Ideą tej lekcji było uzmysłowienie uczniom, jak wyglądało codzienne życie w zamku. Dowiedzieli się jak żyli, jak się bawili, czym się trudnili oraz jakie mieli obyczaje jego mieszkańcy w dawnych czasach. Następnie Pan przewodnik oprowadził uczniów po przeróżnych komnatach i piętrach zamku, zapoznając ich z najważniejszą historią z nim związaną, a także z różnymi ciekawostkami oraz eksponatami. Uczniowie mogli podziwiać piękny i okazały zamek.

Ostatnim punktem wycieczki był pyszny obiad, po którym uczniowie trochę zmęczeni, ale zadowoleni, cali i bezpieczni wrócili do swoich domów.