• W dniach 23,24,25 maja 2023r odbędą sie egzaminy ósmoklasisty, w tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych w szkole.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• W minionym tygodniu p. Aldona Lejk I p. Iwona Ebing rozmawiały z przedszkolakami o książkach, bibliotece i pisarzach . Dzieci poznały wiersze i bajki z klasyki literatury dziecięcej. Słuchały poezji i baśni na świeżym powietrzu. Segregowały bajki, dbały o porządek w Kąciku książki oraz przypomniały sobie o zasadach korzystania z książek. Dowiedziały się kto to jest pisarz, autor i na czym polega jego praca. Wykonaliśmy zadania, które doskonaliły pamięć i logiczne myślenie, dzieliliśmy wyrazy na sylaby oraz tworzyliśmy rymy słowne. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, dlaczego je lubią. Wykonały też pracę techniczną “Zakładka do książki” oraz prace plastyczno-techniczną “Sensoryczna lokomotywa”. Dzieciaki odwiedziły bibliotekę szkolną I pani bibliotekarka Agata Łukaszewska zapoznała je ze swoją pracą.
          • Obchody Konstytucji 3 Maja

• Dyrektor szkoły podziękowała uczniom kl. II-VIII oraz p. Ewie Goździewskiej i p. Teresie Lipce za wspaniałe przygotowanie uroczystości z okazji 3 maja – Święta Konstytucji. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, na którą złożyły się interesujące informacje, wzruszające recytacje wierszy, pięknie zaprezentowane pieśni patriotyczne oraz imponująca dekoracja.Dyrektor szkoły podziękowała uczniom kl. II-VIII oraz p. Ewie Goździewskiej i p. Teresie Lipce za wspaniałe przygotowanie uroczystości z okazji 3 maja – Święta Konstytucji. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, na którą złożyły się interesujące informacje, wzruszające recytacje wierszy, pięknie zaprezentowane pieśni patriotyczne oraz imponująca dekoracja.

• Spotkanie z rodzicami

• W dniu 10 maja 2023r. (środa) odbędzie się półwywiadówka godziny spotkań z wychowawcami:

kl. I – 14:15 sala nr 6

kl. II – 12:00 świetlica szkolna

kl. III – 12:30 sala nr 9

kl. IV – 13:20 sala nr 2

kl. V – 12:30 biblioteka

kl. VI – 12:00 sala nr 2

kl. VIII – 12:30 sala nr 7

• Pasowanie na Czytelnika Klasy I

• W dniu 4 maja w naszej szkole miało miejsce uroczyste Pasowanie Na Czytelnika Klasy I. Uczniowie otrzymali gratulacje i pamiątkowe dyplomy, tym samym zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.