• Zima, zima, zima …

• Tę porę roku lubią chyba wszystkie dzieci. Na zajęciach o tematyce zimowej, przedszkolaki poznali oznaki zimy oraz dowiedzieli się najważniejszych informacji o tej porze roku. Słuchali wierszy, opowiadańi odgadywali zgadki. Dzieci chętnie śpiewały i ilustrowały ruchem piosenkio tematyce zimowej. Wielką radość sprawiło im również wykonanie różnych prac związanych z zimą: śnieżki – metodą origami, wyklejanie czapek bibułą, a także stworzenie zimowego miasteczka przy użyciu gąbek.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• W dniu 12 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie w zorganizowanym przez MGBP Filię Biblioteczną w Krukowie przy współpracy PSP w Krukowie dwóch konkursach. W Konkursie Plastycznym na Najładniejszą Ilustrację Wiersza o Tematyce Bożonarodzeniowej wzięli udział uczniowie klas I-III szkoły Podstawowej. Drugi, Konkurs Poetycki na Napisanie Wiersza o Tematyce Bożonarodzeniowe był przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Zwycięzcą konkursu plastycznego był Kacper Orzoł, natomiast zwycięzcą konkursu poetyckiego został Artur Garbarczyk.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

• Wywiadówka

• Wywiadówka odbędzie się w dniu 03.02.2023r. (piątek) - spotkanie ogólne na hali sportowej o godz. 13:30, następnie spotkanie w klasach.

1.Spotkanie ogólne na hali sportowej:

- Krótki koncert uczestników Festiwalu Kolęd i Pasotrałek "Chorzelskie Anioły - Śpiewem leczą duszę".

-Informacje na temat zadań pedagoga specjalnego.

-Analiza wyników nauczania za I półrocze

2. Spotkanie w klasach z wychowawcami.

• Organizacji choinki szkolnej

• Choinka szkolna odbędzie się 10 lutego 2023r. (piątek) od godz. 16:00 do 20:00.

Rada Rodziców ustaliła uczniowie, którzy mają opłacony komitet rodzicielski paczka za 15 zł, a uczniowie którzy nie opłacili komitetu rodzicielskiego paczka – 20 zł i opałata na zespół 10 zł. Wpłat proszę dokonywać do 25 stycznia 2023r. (środa) w sekretariacie szkoły. Można wykupić paczkę dla dzieci młodszych spoza szkoły koszt 20 zł. Wstęp tylko dzieci szkolnych. Prosimy o zgłaszanie się rodziców chętnych do wykonania dekoracji, pakowania paczek i na dyżur na korytarzu, przy wejściu wraz z nauczycielami po 30 min podczas choinki.

• Zasady zachowania się uczniów w autobusie szkolnym

• Za bezpieczeństwo i porządek w autobusie odpowiada kierowca i opiekun.

Przypominamy zasady zachowania się uczniów w autobusie szkolnym

Zasady ogólne:

1. oczekując na przyjazd autobusu szkolnego, uczeń zachowuje się kulturalnie, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu jego i innych,

2. uczniowie szkoły wsiadają/wysiadają do autobusu tylko w miejscu wyznaczonym,

3. podczas wsiadania do autobusu, uczeń zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność,

4. po wejściu do autobusu, uczeń obowiązkowo zajmuje miejsce siedzące,

5. podczas jazdy zabronione jest przebywanie na stopniach autobusu, oraz przemieszczanie się w autobusie,

Zasady zachowania się uczniów w autobusie szkolnym

W autobusie uczniowie zobowiązani są do:

1. słuchania poleceń opiekuna autobusu szkolnego,

2. zajęcia wskazanego miejsca w autobusie,

3. kulturalnego zachowania się,

4. dbania o porządek i czystość,

Uczniom w autobusie szkolnym nie wolno:

1. wysiadać z autobusu bez zgody opiekuna,

2. wstawać ze swoich miejsc, otwierać okien, chodzić po autobusie w czasie jazdy,

3. zachowywać się w sposób hałaśliwy bądź stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa, używać wulgarnego słownictwa, bić i popychać kolegów,

4. żądać zatrzymania autobusu w miejscu do tego nie przeznaczonym,

5. zaśmiecać pojazdu,

6. niszczyć wyposażenia,

W przypadku naruszania zasad stosuje się:

1. ustne upomnienie przez opiekuna,

2. powiadomieniem wychowawcy klasy o niewłaściwym zachowaniem się,

3. zaproszeniem rodziców na rozmowę do szkoły,

4. rozmową z dyrektorem szkoły,

5. obniżeniem oceny z zachowania,

Za przestrzeganie zasad uczeń może zostać nagrodzony:

1. ustną pochwałą opiekuna w obecności innych dzieci,

2. powiadomieniem wychowawcy klasy o właściwym zachowaniu się,

3. poinformowaniem rodziców,

4. otrzymaniem punktów dodatnich z zachowania na koniec każdego semestru.