• 01.05.-03.05.2023r. przerwa majowa od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie na zajęcia przychodzą 04.05.2023r.

• INFORMACJA

• Samorząd Szkolny oraz Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie organizuje zbiórkę środków finansowych na leczenie Pani Teresy Koper i Bartusia Wilga. Zbiórka odbędzie się w szkole w dniach 27-28 kwietnia 2023r. Otwórzmy nasze serca  i pomóżmy. Warto pomagać!

• Obchody Dnia Ziemi

• Konkurs o tematyce ekologicznej odbył się 17 kwietnia 2023r. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Żyra Magdalena

2 miejsce - Zyra Kacper

3 miejsce Dudziński Dawid

21 kwietnia uczniowie wraz z oddziałem przedszkolnym przystąpili do V Edycji akcji #SprzątamyDlaPolski

Uczniowie kl. II i III wraz z wychowawcami posadzili krzewy przed szkołą.

• Hodowla kwiatów

• Uczniowie z klasy 2 w marcu posadzili aksamitkę. Przez ten czas obserwowali, jak aksamitka rośnie a kiedy osiągnęła odpowiednią wielkość przesadzili ją, każdy do swojej doniczki. Będą ją pielęgnować aż do Dnia Rodziny - będzie wspaniałym prezentem dla rodziców.

• Wkrótce Święta Wielkanocne

• Klasa II rozpoczęła przygotowania od poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz obejrzenia filmu edukacyjnego. Wykonali pisanki, którymi udekorowali gałązki wierzby.

• 18 rocznica śmierci Jana Pawła II

• „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."

Z okazji 18 rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II - niezwykłego Polaka, a zarazem najświętszego człowieka, który swoją modlitwą, miłością i niestrudzoną pracą wpisał się na trwałe w karty historii Polski i Kościoła, gazetkę upamiętniającą Świętego Jana Pawła II wykonała p. Teresa Lipka i p. Ewa Goździewska.

• Przygotowania czas zacząć

• W ciągu ostatnich dni przedszkolaki mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje Wielkanocne. O tym, co dzieje się w polskiej tradycji od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku, dowiedzieli się z krótkiego filmu edukacyjnego. Szczególną uwagę poświęcono w nim różnym rodzajom pisanek

i sposobom ich wykonania. Z wiedzy tej skorzystaliśmy na zajęciach.

Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, a także ozdabiały styropianowe jajka. Poznały również wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej oraz ludowe zabawy związane z tymi świętami, m. in. święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus. To tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.