• Dzień Przedszkolaka

• 20 września 2023r. dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego obchodziły swoje święto, gdyż tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej grupie zorganizowane zostały zabawy ruchowe z balonami i zabawy taneczne. Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wspaniałej zabawy i radości z przebywania ze sobą. Życzymy wszystkim kochanym przedszkolakom uśmiechu na każdy dzień oraz radosnego i twórczego pobytu w naszym oddziale przedszkolnym.

• Akcja Sprzątania Świata

• 16-18 września - 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.

• Spotkanie z rodzicami odbędzie się 27 września 2023r. (środa) o godz. 13:30. Po spotkaniach w klasach i wyborze klasowych trójek zapraszamy na spotkanie w sprawie wyboru zarządu głównego Rady Rodziców na rok szkolny 2023/2024.

• Pamiętamy!!!

• 17 września to ważna data dla Polaków. To właśnie wtedy, w 1939 roku rozpoczęła się sowiecka agresja na Polskę, co wraz ze wcześniejszym atakiem Niemiec doprowadziło do II wojny światowej.

• Wycieczka rowerowa

• Uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Rzodkiewnicy. Uczniowie miło spędzili czas na placu zabaw znajdującym się przy świetlicy wiejskiej w Rzodkiewnicy. Dziękujemy panu prezesowi OSP Łukaszowi Kacprzyk za pomoc w organizacji spotkania.

• Dzień Kropki

• Uczniowie klasy I włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Dzieci obejrzały na początku film o Vashti. To historia małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Uczniowie, w tym dniu założyli ubrania w kropki. Dzieci na zajęciach prezentowały swoje talenty. Porozmawiano o mocnych stronach i zainteresowaniach. Na koniec wszyscy zagrali w grę logiczną "Znajdź kropkę". Wykonali też pracę plastyczną.
          • Dzień Dobrych Wiadomości

• Dziś 8 września obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka prezentująca różne rodzaje szyfrów.

Uczniowie z klas 4-7 na przerwach poszukiwali w szkole karteczek z wiadomościami i przy pomocy "ściągawki" na gazetce mogli rozszyfrować jej treść. Za dobrze wykonane zadanie otrzymywali słodką nagrodę.

Uczniowie poznali rożne rodzaje szyfrów i świetnie się bawili. Było to jedno z zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego,(Nie)zwykła Matematyka.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dyrektor szkoły i cała społeczność szkolna bardzo dziękują Pani Burmistrz Beacie Szczepankowskiej za obecność na inauguracji roku szkolnego 2023/2024.

Dziękujemy uczniom kl. IV-VII oraz opiekunom p. Iwonie Ebing i p. Barbarze Bojarskiej za przygotowanie części artystycznej. W nadchodzącym nowym roku szkolnym wszystkim życzymy dużo zdrowia, odwagi w realizacji marzeń oraz samych pięknych dni bo "Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna".