• Dzień Dziecka

• Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku! Pierwszy dzień czerwca minął pod znakiem spotkań klasowych i zabaw sportowych nie tylko dla najmłodszych. Konkurencje przygotowane przez wychowawców klas i nauczycieli obudziły ducha rywalizacji. Uczniowie mimo niezbyt sprzyjającej pogody po posiłku i słodkościach zadowoleni wrócili do domu.

• Dzień Mamy i Taty

• W dniu 31.05.2022r. uczniowie przygotowali piękną część artystyczną połączoną z poczęstunkiem, własnoręcznie wykonanymi laurkami, upominkami dla swoich Kochanych Mam i Tatusiów. Dziękujemy za pomoc, inspirację i przygotowanie uroczystości Pani Ewie Goździewskiej i Pani Teresie Lipka.

„Jest tylko jedna istota, pamiętaj, która Ci krew swą odda do ostatka jedno jest słowo tak wielkie, tak święte, tak jedyne na świecie, to – MATKA.” /A. Rudowcowa /

Harmonogram Dnia Dziecka 1 czerwca 2022r. (środa):

- przywozy uczniów na 8:30 (autobus rozpocznie trasę godzinę później )

• 8:30 – 9:30 spotkanie w klasach

• 9:30 – 11:00 gry i zabawy na sali

• 11:00-12:30 ognisko

• 12:30 odwozy wszystkich uczniów

• Dyrektor, wychowawcy, nauczyciele

oraz społeczność uczniowska

Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie

mają zaszczyt zaprosić na uroczysty apel z okazji

Dnia Mamy i Taty, który odbędzie się

dnia 31 maja 2022 r. o godz. 10:00

na hali sportowej szkoły.

• W dniach 24-26.05.2022r. nie będzie zajęć dydaktycznych, gdyż odbędą się egzaminy ósmoklasisty.Dowóz uczniów z klasy 8 będzie od godziny 8:00.

• Konstytucja 3 Maja

• Dnia 28 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie pod opieką p. Niny Kossakowskiej i p. Iwony Ebing, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uczniowie w czasie występu recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia Konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Również najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego przyłączyli się do uroczystościi z wielką dumą oraz powagą odśpiewali Hymn Polski.

• "Wychowanie przez czytanie"

• Spotkanie "Wychowanie przez czytanie" w grupie "Biedronki" - książkę o losach Tupcia Chrupcia dla przedszkolaków przeczytali Tomasz Górniak i Artur Garbarczyk z kl. III

• OGŁOSZENIE

• W dniu 27.04.2022r. (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami według harmonogramu:

1. oddział przedszkolny - godz. 12.30

2. kl.I-II-IV-V-VII-VIII – godz. 12:30

(kl. I – w zastępstwie wychowawcy p. Iwona Ebing)

3. klasa III – godz. 14:00

• Dzień Ziemi

• Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od wspólnego apelu, podczas którego zostały wręczone nagrody z konkursu pt. "Eko-zabawka" organizowany przez opiekunów SKO p. Iwonę Ebing i p. Agatę Łukaszewską. Odbył się także pokaz mody ekologicznej oraz uczniowie klas starszych zaprezentowali inną formę plecaka szkolnego "Eko- plecak". Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Następnie po podziale na grupy uczniowie przystąpili do akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wyruszyli do sprzątania: placu przy szkole, placu zabaw, pobliskiego lasu i okolicy.