• Nowe inicjatywy Laboratorium Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. @LaboratoriaPrzyszlosci Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• Również w naszej szkole rozpoczynamy przygodę z nowoczesnymi sprzętami, które na pewno uatrakcyjnią zajęcia, a także pozwolą uczniom w sposób kreatywny rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Zostały zakupione:

• 1. Zestaw nagłośnieniowy z mikrofonem pojemnościowym,

• 2. Drukarka 3D BanachSchool2 i filamenty,

• 3. Stacja lutownicza z gorącym powietrzem Yihna,

• 4. Aparat cyfrowy Lustrzanka Canon ze statywem,

• 5. Stół prostokątny z kolorowym blatem,

• 6. Zestawy do robotyki LEGO

•  #LaboratoriaPrzyszłości

Lego Education #LaboratoriaPrzyszlosci

Za nami kolejne zajęcia z Lego Education SPIKE, które są bardzo ciekawym sposobem na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych. Zestaw bazuje na zabawie, kodowaniu oraz opowiadaniu różnych historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM (Nauka, Technologia, Inżynieria, Sztuka, Matematyka), równocześnie rozwijając ich zdolności językowe, matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonlany. To doskonała forma nauki poprzez zabawę, która rozwija umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

Modele, budowane przez uczniów na zajęciach, „ożyły” dzięki programowaniu przez nich określonego sprzętu dołączonego do zestawów Lego. @LaboratoriaPrzyszlosci

Link do filmików:

Słuchowisko na motywach baśni E. Szelburg-Zarembiny pt. „Dary czterech wróżek”.

W ramach zajęć rozwijających z języka polskiego, uczniowie klasy V wraz z nauczycielem p. Iwoną Ebing, przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci, nagrali słuchowisko na podstawie baśni „Dary czterech wróżek”. Przedsięwzięciu towarzyszyły wcześniejsze przygotowania, próby, a przede wszystkim ogromne emocje. Część z uczniów odkryła w sobie nowe pasje.

Zachęcamy wszystkich do odsłuchania nagrania!

link do słuchowiska:

Tworzenie projektu Robota z zestawu Lego Education #LaboratoriaPrzyszlosci

Wykorzystanie Drukarki 3D na zajęciach matematyki.
      • Praca z drukarką 3D

• Uczniowie na zajęciach z matematyki zapoznali się oraz zaprojektowali kartę do wydruku za pomocą drukarki 3D przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci,

Super zabawa na zajęciach rozwijających z Panią Iwoną Ebing w klasie IV i V, z wykorzystaniem zestawu Lego Education #LaboratoriaPrzyszloscihttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02g6eC8NQWAJnumQG9KKiVnXNz4UzSDPRsR6wgRy6HR1PqtA7PDuKuoJBbaNmfB8akl&id=100052649381911

Zajęcia z robotyki kl. IV #LaboratoriaPrzyszłości