• Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

• W dniu 24.09.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców, które odbyły się na Stadionie miejskim w Chorzelach.

1. Lena Ambroziak - XIV miejsce

2. Aleksandra Topa - IX miejsce

3. Karol Krystkiewicz - XVII miejsce

4. Jakub Nowicki - VII miejsce

5. Błażej Wilga - XIII miejsce

6. Szymon Kalinowski - XV miejsce

Uczniowie Aleksandra Topa i Jakub Nowicki zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć. Opiekunem grupy na zawodach była Pani Bogumiła Tomczak.

• "...Grzybów w lesie, och tysiące! I jadalne i trujące. To ozdoby, więc podziwiaj, nie kop, nie niszcz, nie wyrywaj..."

• Podczas dzisiejszych zajęć grupa Biedronki obchodziła Dzień Grzyba, zbiegło się to z Pierwszym Dniem Jesieni. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z budową grzyba. Następnie dzieci poznały grzyby jadalne, i trujące - nazywały je i opisywały wygląd. Poznały ich rolę w odżywianiu u ludzi i zwierząt oraz prawidłowy sposób ich zbierania. Dowiedziały się także, że trujące grzyby są bardzo ważne dla środowiska. Dzieciom udało się stworzyć kodeks zachowania się w lesie. Później przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Kolejnym etapem zajęć była rozmowa na temat tego, co można robić z grzybów.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Dnia 20 września 2022r. grupa BIEDRONKI obchodziła Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i nauce dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera. Panie przygotowały dla dzieci różne atrakcje: zabawy ruchowe, integracyjne, wspólne śpiewanie "Hymnu przedszkolaka", a na pamiątkę balony wypełnione helem i dyplomy oraz słodkości, które wręczyła Pani Dyrektor. Również samorząd uczniowski pamiętał o wielkim święcie naszych najmłodszych i obdarował przedszkolaków słodkościami, balonami oraz pamiątkowymi naklejkami.

• Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej.

• W dniu 17.09.22 odbyły się Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej chłopców. Chłopcy naszej szkoły zajęli V miejsce skład drużyny: Błażej Wilga kl.VI, Karol Krystkiewicz kl.VI, Szymon Kalinowski kl. VI, Adam Koper kl. V, Jakub Nowicki kl. V, Wojciech Zadrożny kl. V, Artur Grabarczyk kl. IV

Rozgrywki odbyły się z drużynami z SP Poścień Wieś, SP Krzynowłoga Wielka, SP2 Chorzele, SP Duczymin.

Chłopcy bardzo dobrze się sprawdzili i wyciągnęli wnioski do dalszej pracy nad własnym rozwojem w sporcie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego głównym celem jest wzbudzenie u uczniów kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania.

Dzieci i panie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Następnie uczestniczyli

w wielu zabawach z „kropką” w roli głównej – przedszkolaki rysowali swoje „dzieła i obrazy”, układali „kropkowe” wzory, a także ozdabiali drzewka kropkami z papieru i plasteliny. Radości, uśmiechu i fantazji w stawianiu kolorowych kropek na pewno tego dnia nie zabrakło.

• Spotkanie z rodzicami w klasach odbędzie się w dniu 14 września 2022r (środa)

klasy: kl. II i kl. VI - godzina 12:00,

następnie: oddział przedszkolny, kl. I, kl. III, kl. IV, kl. V, kl. VIII - godzina 12:30.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Dnia 1 września 2022r. w naszej szkole odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Beata Szczepankowska Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Pan Sławomir Czaplicki Dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji oraz Pani Irena Górniak Sołtys wsi Krukowo. Pani Burmistrz podziękowała dyrektor szkoły za zaproszenie i pogratulowała osiągnnięć uczniów w konkursach, festiwalach i akcjach charytatywnych oraz przekazała słodki upominek dla dzieci. Dyrektor szkoły skierowała słowa podziękowania Pani Burmistrz za wspaniałą współpracę, okazaną pomoc i wsparcie w realizacji zadań, które poprawiają jakość pracy naszej szkoły, za tworzenie możliwości udziału uczniów w konkursach, za nagradzanie i promowanie ich osiągnięć, za to, że mogą rozwijać pasje i spełniać swoje marzenia.

Dyrektor szkoły podziękowała również Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tej uroczystości.

Uczniom życzyła wytrwałości, dobrych ocen i pozytywnych emocji, a nauczycielom i pracownikom szkoły satysfakcji i zadowolenia z jej efektów. Wszystkim uczestnikom tej uroczystości dydykowała słowa: "Bogactwem człowieka jest uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo".

Dyrektor podziękowała Pani Iwonie Ebing za przygotowanie części artystycznej, uczniom za występ i oryginalną dekorację. Czas poświęcony na przygotowanie tej uroczystości świadczy o tym, że szkoła jest dla uczniów drugim domem.