• Konstytucja 3 Maja

• Dnia 28 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie pod opieką p. Niny Kossakowskiej i p. Iwony Ebing, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Uczniowie w czasie występu recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia Konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Również najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego przyłączyli się do uroczystościi z wielką dumą oraz powagą odśpiewali Hymn Polski.

• "Wychowanie przez czytanie"

• Spotkanie "Wychowanie przez czytanie" w grupie "Biedronki" - książkę o losach Tupcia Chrupcia dla przedszkolaków przeczytali Tomasz Górniak i Artur Garbarczyk z kl. III

• OGŁOSZENIE

• W dniu 27.04.2022r. (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami według harmonogramu:

1. oddział przedszkolny - godz. 12.30

2. kl.I-II-IV-V-VII-VIII – godz. 12:30

(kl. I – w zastępstwie wychowawcy p. Iwona Ebing)

3. klasa III – godz. 14:00

• Dzień Ziemi

• Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od wspólnego apelu, podczas którego zostały wręczone nagrody z konkursu pt. "Eko-zabawka" organizowany przez opiekunów SKO p. Iwonę Ebing i p. Agatę Łukaszewską. Odbył się także pokaz mody ekologicznej oraz uczniowie klas starszych zaprezentowali inną formę plecaka szkolnego "Eko- plecak". Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Następnie po podziale na grupy uczniowie przystąpili do akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wyruszyli do sprzątania: placu przy szkole, placu zabaw, pobliskiego lasu i okolicy.

• Kartki Świąteczne

• Czas Wielkanocy jest dla wszystkich wyjątkowy Biedronki z oddziału przedszkolnego własnoręcznie wykonały i przesłały karty świąteczne dla pensjonariuszy przebywających w "Domu opieki" prowadzonym przez siostry zakonne w Przasnyszu. W ten sposób uczniowie chcieli wywołać uśmiech na twarzach osamotnionych seniorów.

• "Wychowanie przez czytanie"

• W oddziale przedszkolnym grupa "BIEDRONKI" rozpoczęła cykl poniedziałkowych spotkań z książką z morałem "Tupcio Chrupcio". Do akcji czytania uczniom oddziału przedszkolnego zapraszani są: dyrektor, rodzice, nauczyciele, samorząd uczniowski. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały i nie mogą się już doczekać kolejnej części przygód uroczej myszki.

• Pamiętamy...

• W sobotę 02.04.2022r. przypada 17. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Paież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 w wieku 84 lat. Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków.