• Wycieczki 2015/2016

•  WYCIECZKI DO OSTROŁĘKI - FIGLARIUM

22.06.2016

Dnia 22 czerwca 2016r. klasa I wraz z wychowawczynią Barbarą Pękala i opiekunami panią Ewą Kulasik, Anną Nowicką, Anną Krawczyk i panem Mariuszem Kozłowskim była na wycieczce w Ostrołęce na sali zabaw "Figlarium". Bawiliśmy się wspaniale. Niespodzianką był eksperyment chemiczny. Siły zregenerowaliśmy przy posiłku w Mc Donald's. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki, polecamy innym by też wybrali się do Figlarium.

Barbara Pękala

20.06.2016

W dniu 20 czerwca 2016r. w wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: II, III, IV i V pod opieką Pań: Teresy Lipki, Barbary Bojarskiej, Ewy Goździewskiej, Niny Chomentowskiej i Moniki Rojek.

W sali zabaw FIGLARIUM uczniowie mieli okazję aktywnie spożytkować swoją energię. Każdy znalazł coś dla siebie. Młodsi i starsi uczniowie świetnie się bawili. Po dwóch godzinach szaleństw każdy opuścił salę z uśmiechem na twarzy. Nie ominęliśmy również Mc Donald'sa.

Monika Rojek

16.06.2016

16 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką rodziców i wychowawcy wyjechały na wycieczkę do Ostrołęki. Wszyscy uczestnicy wesoło spędzili czas w sali zabaw Figlarium. Po tak wspaniałej zabawie dzieci odwiedziły MC Donald's, gdzie zjadły zakupione smakołyki.

Marianna Piórkowska

LEKCJA PRZYRODY W REZERWACIE

24.05.2016r.

Dnia 24 maja my „Piątaki” mieliśmy niezwykłą lekcję przyrody. Niezwykłą, bo na łonie natury w Rezerwacie Przyrody w Czarni. Dotarliśmy tam wraz z nauczycielem przyrody Panią Anną Kostrzewą oraz mamą Oli Panią Małgosią, która sprawowała nad nami opiekę. Dla pocieszenia na duchu zabraliśmy ze sobą Księdza proboszcza Marka Grunwalda.

Na szlaku turystycznym w Rezerwacie towarzyszył nam oraz zdradzał tajniki rezerwatu Pan Krzysztof Kurzajski – leśniczy leśnictwa Myszyniec.

Ciekawostki, które przekazał nam pan leśniczy zapisaliśmy na „dysku” w naszych głowach.

W drodze powrotnej podziwialiśmy piękno naszej rzeki Omulwi, nad którą rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski.

Było po prostu super.

Spisaliśmy się chyba całkiem nieźle, bo Pani dyrektor tak podsumowała „ zachowaliście się na szóstkę”. Staraliśmy się

Najciekawsze miejsca uwieczniliśmy na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia.

Nasze koleżanki i koledzy z VI klasy pozazdrościli nam. Namówili Panią dyrektor, która nie dała się długo prosić i też pojechali naszymi śladami.

Tym razem opiekę sprawowała Pani Tereska-mama Daniela.

Było po prostu super.

Uczniowie klasy V, A Kostrzewa

WIZYTA W STOLICY

19.04.2016 r.

Gmach Telewizji Polskiej oraz Warszawski Ogród Zoologiczny  stały się celem szkolnej wycieczki uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie. 19 kwietnia uczniowie wraz z opiekunami panią Moniką Rojek i panią Agatą Łukaszewską wyruszyli autokarem do stolicy, aby zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Warszawie.

Pierwszym punktem wycieczki stał się nowy gmach telewizji.         W jego wnętrzach wycieczkowicze mieli okazję odwiedzić pomieszczenia studyjne, w których nagrywane są popularne programy: „Świat się kręci” oraz „Pytanie na śniadanie”. Przewodnik oprowadzający wycieczkę opowiadał wiele ciekawych historii, zdradzał kulisy powstawania programów i filmów, które znamy ze szklanego ekranu. Zwiedzano nowe pomieszczenia wybudowanego niedawno gmachu. Na zakończenie wizyty przy ulicy Woronicza uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Telewizji, w którym ekspozycję stanowiło m.in. wiele kultowych kukiełek, jak chociażby bohater programów dla dzieci z lat 80. ubiegłego stulecia – „Zając poziomka”, czy jego następcy – „Kulfon i Monika”. Ponadto pokazany był już archaiczny sprzęt, który był wykorzystywany w latach 50. I 60.

Następnym przystankiem na trasie wycieczki było warszawskie ZOO. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zaobserwować wiosenne zachowania zwierząt. Nie lada atrakcją było podziwianie egzotycznych przedstawicieli światowej fauny, których do tej pory młodzi turyści oglądali w programach przyrodniczych.

Na zakończenie wycieczki tradycyjnie złożono wizytę w restauracji McDonald’s, w której uzupełniono zgubione wcześniej kalorie.

Agata Łukaszewska i Monika Rojek

PARK LINOWY W PRZASNYSZU

02.10.2015r.

Piękną pogodę na początku października wykorzystaliśmy, żeby pojechać do Przasnysza do Parku Linowego Gibon. Wszyscy świetnie się bawili na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Monika Rojek