• Wycieczki 2018/2019

•                                           WYCIECZKA DO OLSZTYNA
                                              22 marca 2019r.

W dniu 22 marca, 32 uczniów Szkoły Podstawowej w Krukowie wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce szkolnej do Olsztyna.
          Pierwszym punktem naszego wyjazdu było olsztyńskie Planetarium. Tu zaproszono nas na projekcję dydaktyczną prezentującą układ planetarny.
          W dalszej kolejności udaliśmy się do Multikina na film „ Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Film opowiada o losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego - żołnierza AK i kuriera, który informował zagraniczne rządy o sytuacji Polski w trakcie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.
          Na zakończenie wycieczki całą grupą udaliśmy się na spacer po Galerii Warmińskiej, gdzie zjedliśmy obiad.
          Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana, pozwalająca poznać historię bohatera naszej ojczyzny oraz poszerzyć wiedzę o wszechświecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

WYCIECZKA DO PRZASNYSZA

18.10.2018r.
                        18.10.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego miło spędziły czas w sali zabaw „Kinder Caffe” oraz w pizzerii „Da Grasso”.

WYCIECZKA DO CIECHANOWA

4.10.2018 r.

W czwartek 4 października 2018r. uczniowie klas IV-VIII pod opieką Edyty Kostrzewa, Elżbiety Przybyłek i Agaty Łukaszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Ciechanowa.
          Po dotarciu na miejsce wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Fabryce Pomysłów. Były to kreatywne warsztaty, na których dzieci tworzyły świeczki żelowe według własnego pomysłu. Zajęcia zachęcają do kreatywnego myślenia, szukania własnych pomysłów i rozwiązań. Kreują wyobraźnie dzieci, ich poczucie piękna i estetyki. Uczniowie tworzyli barwne kompozycję z kamieni kwarcowych, piórek i koralików. Pomysłów na zdobienie było całe mnóstwo. Gotowy produkt zabrały ze sobą, by ozdobił ich dom. Następnie w tym samym miejscu czekał na nas słodki poczęstunek a później radosna zabawa w sali zabaw. Chwilę przed południem zameldowaliśmy się na Zamku Książąt Mazowieckich. Jest to główna atrakcja tego miasteczka. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o losach budynku i znajdujących się w nim wystawach. Uzmysłowiła dzieciom jak wyglądało codzienne życie w zamku, jak żyli oraz czym się trudnili jego mieszkańcy. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się jaką rolę pełniła twierdza. Zapoznali się również z lokalnymi legendami zamkowymi. Po zakończonym zwiedzania zamku uczniowie wraz z opiekunkami udali się do autokaru, który zawiózł wszystkich do restauracji McDonald's. Tam wszyscy najedli się do syta. Ostatnią atrakcją był pobyt w kręgielni. W Bowling Club Meduza rozpoczęła się rywalizacja na torach do gry. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Godzina zabawy minęła bardzo szybko. Podczas wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko dyscyplina sportowa, ale też świetna zabawa.
          Pobyt w Ciechanowie dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się też kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie przebywania na wycieczce szkolnej.
                                                                              Edyta Kostrzewa

WYCIECZKA DO PRZASNYSZA
                                           3.10. 2018 r.

W środę 3.10.2018 r. uczniowie klas I-II byli na wycieczce w Przasnyszu. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w Kinder Cafee. Następnie udaliśmy się na  pizzę do Da Grasso. Tam spędziliśmy niezapomniane chwile. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w programie „ Mały kucharz”.
                                                                               M. Piórkowska,
          T. Lipka

WYCIECZKA DO ROSTKOWA I PRZASNYSZA

20 września 2018

Dnia 20 września 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna do Rostkowa i Przasnysza. Celem podr  i młodzieży - Św. Stanisława Kostki. Około godziny 9.00 dotarliśmy do Rostkowa, miejsca, w którym urodził się Św. Stanisław Kostka. W Sanktuarium Św. Stanisława Kostki ksiądz  óży było poznanie życia patrona Polskikan. Adam Chmielewski opowiedział nam o życiu naszego patrona. Zaznaczył, iż w pobliżu znajdującego się tu Sanktuarium wciąż rośnie lipa, pod którą zgodnie z legendą modlił się święty i leży kamień z odciskiem jego stopy. Jest także staw, gdzie żaby swoim rechotem przeszkadzały Św. Stanisławowi w modlitwie.

Wspaniale było udać się szlakiem naszego patrona – św. Stanisława Kostki oraz dokładniej poznać jego historię i miejsce urodzenia.

Następnym celem naszej wycieczki był Przasnysz. Udaliśmy się tam do parku linowego – GIBON. Celem wyjazdu było podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przed wejściem na tor każdy z nas musiał przejść test sprawdzający opanowanie podstawowych zasad przypinania się, oznakowań lin itp. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu. Dzieci bawiły się wspaniale korzystając ze sprzętów znajdujących się na terenie parku linowego.

Po pokonaniu wszystkich przeszkód skorzystaliśmy z przygotowanego ogniska i piekliśmy kiełbaski.

Dzieci wróciły do szkoły bardzo zmęczone, ale również bardzo zadowolone i szczęśliwe. Pobyt w parku linowym zapewnił nam wiele niezapomnianych wrażeń. Z czystym sumieniem możemy polecić taki wyjazd każdemu.

Edyta Kostrzewa