• SKO 2022/2023

W dniu 18 kwietnia 2023r uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online organizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości o tematyce: Ścieżki kariery w audycie. Kim jest i czym się zajmuje audytor?

Lekcja miała na celu wytłumaczenie, czym zajmuje się audytor finansowy oraz pokazanie, że to nie tylko praca z rachunkowością. Uczestnicy poznali tajniki badania sprawozdania finansowego oraz otrzymali kilka wskazówek na co zwracać uwagę w sprawozdaniach finansowych.

Dnia 30 marca ogłosiliśmy wyniki konkursu SKO pt. "Pisanka wielkanocna z motywem SKO". Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I - III i klasy IV - VIII). Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody i gratulacje !!!

Zwycięzcy z klas I - III:

I miejsce - Zuzanna Górniak kl. I, Lena Ossowska kl. II i Kacper

Orzoł kl. III

II miejsce: Dominika Orzoł kl. I, Nataniel Garbarczyk kl. II i

Tymoteusz Garbarczyk kl. II

III miejsce: Artur Dąbrowski kl. I, Krzysztof Grabowski kl. III,

Paweł Kraska kl. III, Olaf Orzoł kl. III, Szymon Zadrożny

kl. III oraz Paweł Krajewski kl. III

Zwycięzcy z klas IV - VIII:

I miejsce: Angelika Ossowska kl. IV i Tomasz Górniak kl. IV

II miejsce: Filip Krajewski kl. IV i Amelia Garbarczyk kl. V

Konkurs, konkurs...

W dniu 27.02.2023r. wręczyliśmy dyplom i nagrody za udział w konkursie SKO: "Za gotówkę z SKO w ferie zimowe pojechałbym do ...".

Zwycięzcą konkursu został Olaf Orzoł (klasa III), który napisał piękne opowiadanie o swoich wymarzonych feriach zimowych ⛷związanych z oszczędzaniem pieniędzy.

Serdecznie gratulujemy !!!

Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie do systematycznego oszczędzania w roku szkolnym 2022/2023.

SKO – Projekt Bakcyl

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

Dnia 07 października 2022r. uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w lekcji online „Twoje pieniądze”. Uczniowie podczas zajęć zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

1. Co to jest pieniądz?

- zarys historii pieniądza: od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego,

- obrót pieniądza dzisiaj (formy płatności).

2. Przychody i wydatki w codziennym życiu:

- dochody, czyli skąd mamy pieniądze,

- wydatki: stałe, zmienne i opcjonalne.3. Oszczędzanie, planowanie wydatków:- budżet – ważne narzędzie w zarządzaniu finansami.

4. Zabezpieczenie na „czarną godzinę” – fundusz bezpieczeństwa.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali lekcji, a także czynnie brali w niej udział, podając odpowiedzi na pytania zadawane przez eksperta. Z całą pewnością zaczną zwracać większą uwagę na tak istotne kwestie, jak zarządzanie pieniędzmi i planowanie domowego budżetu, a zdobyta wiedza posłuży im w dalszym życiu codziennym.

"Logo SKO Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie" - prace konkursowe uczniów.

Dnia 5 grudnia 2022r. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs: "Logo SKO Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie".

Uczniowie, z rąk Pani Dyrektor oraz opiekunów SKO, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Limes Bank.

I miejsce: Lena Ossowska kl. I i Angelika Ossowska kl. IV

II miejsce: Zuzanna Orzoł kl. I i Kacper Orzoł kl. III

III miejsce: Paweł Krajewski kl. III

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

Mikołajkowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej6 grudnia 2022r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu finansów, ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Wyniki konkursu oraz zwycięzców przedstawimy wkrótce.

Dnia 12 stycznia 2023r. wręczyliśmy nagrody i dyplomy za udział w szkolnym konkursie SKO pt. „Mikołajkowy turniej wiedzy ekonomicznej”. Uczniowie klas IV – VIII musieli wykazać się wiedzą z zakresu finansów, ekonomii i cyberbezpieczeństwa.I miejsce zajęli: Nowicka Oliwia kl. VIII i Zyra Kacper kl. VIIIII miejsce zajęli: Żyra Magdalena kl. VIII, Krawczyk Nikola kl. VIII, Dudziński Dawid kl. VIII, Gut Grzegorz kl. VIII oraz Orzoł Nikola kl.VIII

III miejsce zajęli: Orzoł Emilia kl. VIII, Skorupski Patryk kl. VIII, Deptuła Karol kl. VIII, Ambroziak Lena kl. VI, Koper Adam kl. V oraz Zadrożny Wojciech kl. V.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!