• SKO 2016/2017

• Szkolna Kasa Oszczędności w Krukowie współpracuje z Bankiem Spółdzielczym w Chorzelach. W roku szkolnym 2016/2017 SKO liczyła 51 członków (uczniowie klas II-VI i oddział przedszkolny). Po raz kolejny nasi uczniowie przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Bank Spółdzielczy w Chorzelach, pod hasłem „Mistrz Oszczędzania z Bankiem Spółdzielczym w Chorzelach”. Celem konkursu jest idea oszczędzania wśród uczniów. „Mistrzem Oszczędzania” w naszej szkole została uczennica klasy V - Alicja Zyra.

Troje uczniów zostało wyróżnionych:

• Emilia Orzoł kl. II

• Krystian Krawczyk kl. III

• Amelia Górniak kl. IV

Nasza szkoła brała udział w gminnym konkursie „TalentowiSKO w Banku Spółdzielczym w Chorzelach” i zajęła III miejsce.

W ramach SKO prowadzona była kronika, w której znajdują się osiągnięcia jej członków.

Członkowie SKO brali udział w popularyzacji oszczędzania poprzez:

• szkolny konkurs "Najciekawszy portfel SKO",
          • szkolny Konkurs Wiedzowy na temat wiedzy pieniądza i spółdzielczości bankowej,
          • szkolny konkurs muzyczny pt. „Oszczędzaj śpiewając” (nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Chorzelach)

• lekcję pokazowe na temat historii pieniądza oraz oszczędzania i wydawania zgromadzonych środków (zajęcia poprowadziła pani Aleksandra Wiśnicka - prezes Banku spółdzielczego w Chorzelach).

• przedstawienia pt. "SKO to super sprawa, oszczędzanie to zabawa!",oraz „Oszczędzajmy póki czas, bo kto wie, co w przyszłości czeka nas”.

Najbardziej aktywne klasy, najczęściej oszczędzające - to klasa II i III.

Uczniowie, którzy systematycznie wpłacali na książeczkę SKO (7 osób):

• kl. II - Emilia Orzoł, Oliwia Nowicka i Nikola Krawczyk

• kl. III - Krystian Krawczyk

• kl. IV - Amelia Górniak

• kl. V - Alicja Zyra

• kl. VI - Konrad Pieniak

Najwięcej środków zgromadziła klasa VI, a najmniej oddział przedszkolny .

Oszczędności indywidualne - najwyższe kwoty:

• oddział przedszkolny - Szymon Kalinowski

• klasa II - Emilia Orzoł