Aktualności
Życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji!
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia
Niechaj nadziei skrzydła niosą Cię …”
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, rozbrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym, po którym nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Pani Dyrektor Iwona Ebing przywitała wszystkich zgromadzonych i dokonała podsumowania roku szkolnego.
Ostatni dzień roku szkolnego to również czas gratulacji i podziękowań. Tym razem nie było inaczej. Pani Dyrektor słowa podziękowania skierowała do wszystkich zgromadzonych na uroczystości: nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów. Wyrazy podziękowania za owocną współpracę popłynęły również do Pana Burmistrza Eliasza Kostrzewy oraz pracowników UMiG Chorzele.
Następnie głos zabrała Pani Anna Chorążewicz – przedstawiciel UMiG Chorzele, która odczytała życzenia w imieniu Pana Burmistrza. Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyła również, w imieniu wszystkich rodziców, przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Patrycja Kraska.
Drugą część uroczystości uświetnili uczniowie klas ósmych. Słowem oraz piosenką oficjalnie pożegnali się z Panią Wychowawczynią, Panią Dyrektor, nauczycielami, pracownikami, młodszymi kolegami i koleżankami ze szkoły, do której uczęszczali wiele lat. Na zakończenie uczniowie kończący szkołę zaśpiewali piosenkę „Ostatni raz z moją klasą”. Łez i wzruszeń nie dało się ukryć.
Następnie uczniowie klasy siódmej pożegnali kolegów i koleżanki z klas najstarszych, życząc im samych sukcesów w dalszym życiu. Również klasa trzecia przygotowała montaż słowno-muzyczny będący podziękowaniem dla Pani Wychowawczyni oraz wszystkich nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej.
Tak więc kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, ale mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominać minione miesiące.
Wakacje czas zacząć...
Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni.
Do zobaczenia we wrześniu!
27
Wycieczka rowerowa klasy VI do Nowej Wsi Zarębskiej.
Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Moniką Rojek zostawili dziś pustą klasę i spędzili miło czas nad rzeką wśród pięknej przyrody i śpiewu ptaków. Był piknik na kocach, gry planszowe i ciekawe rozmowy. Nie obyło się bez wzruszeń, ponieważ klasa pożegnała się z koleżanką Jowitą, która zmienia miejsce zamieszkania i szkołę. Na pewno jeszcze się zobaczymy
INFORMACJA
Bal Ósmoklasisty 2025
"Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego".
Bal ósmoklasisty na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.
Był to wieczór pełen śmiechu, tańców i niezapomnianych chwil, czas spędzony z przyjaciółmi.
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten wieczór był wyjątkowy !
A "przed nami dni, których jeszcze nie znamy ... "
Tydzień bezpieczeństwa w szkole
W ramach tygodnia bezpieczeństwa przeprowadzone zostały następujące działania profilaktyczne:
spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji
warsztaty z psychologiem na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów
warsztaty z udzielania pierwszej pomocy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krukowie
spotkanie z pedagogiem szkolnym: "Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami"
wystawa klasowych plakatów "Świat bez uzależnień-światem moich marzeń"
pogadanka z ratownikiem na pływalni na temat bezpiecznego zachowania się podczas kąpieli.
Podsumowując, w roku szkolnym 2024/2025, w naszej szkole odbyły się następujące działania profilaktyczne:
- spotkania z policjantami z Komisariatu Policji w Chorzelach
- spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz OSP w Krukowie
- spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu
- spotkanie z ratownikiem na pływalni w Chorzelach
- spotkania z przedstawicielami KRUS w Przasnyszu
- warsztaty z pedagogiem dla uczniów
- warsztaty z pedagogiem dla rodziców
- spotkanie z pedagogiem i psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przasnyszu
- warsztaty i akcje profilaktyczne
- pogadanki z wychowawcami klas.
3
"Papierosy i e-papierosy. Nie szpanuj kosztem zdrowia".
W dniu 23.06.2025r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas 5 - 8 na temat "Papierosy i e-papierosy. Nie szpanuj kosztem zdrowia".
Celem warsztatów jest zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości palenia oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów i e-papierosów.
Egzamin na Kartę Rowerową zdany
Sprawdzenie wiadomości odbyło się w formie pisemnej i polegało na rozwiązaniu testu. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru, na które trzeba było uzyskać min. 20 poprawnych odpowiedzi. Wszyscy spisali się świetnie .
Do części teoretycznej przystąpiło 8 uczniów, z czego wszyscy ukończyli ją z wynikiem pozytywnym. Brawo !!!
Nad przebiegiem egzaminu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach sierż. szt. Witold Lorenc i asp. Grzegorz Szymański oraz Pani Dorota Grabowska.
3
Spektakl teatralny pt. „Nasze obowiązki i prawa to wielka sprawa”
Dnia 18 czerwca w naszej szkole odbył się spektakl teatralny pt. „Nasze obowiązki i prawa to wielka sprawa” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego Arena.
Spektakl przeniósł dzieci do krainy, gdzie życie bez obowiązków wydaje się beztroskie i idealne. Wraz z Antosiem młodzi widzowie przekonali się, że zasady i obowiązki są potrzebne, by czuć się bezpiecznie i szczęśliwie .
Przedstawienie poruszyło rolę praw i obowiązków w naszym życiu. Ukazało, jak ważne jest przestrzeganie zasad, szacunek do innych oraz dbanie o przestrzeń, w której spędzamy czas.
To była świetna lekcja, pełna emocji, śmiechu, a przede wszystkim mądrości.
2
Rozwiązanie konkursu "Ja i moja książka"
Biblioteka szkolna wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką w Chorzelach, Filia w Krukowie, przeprowadziły konkurs fotograficzny pt. "Ja i książka"
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie fotografii przedstawiającej samego siebie, czytającego ulubioną książkę . Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowych prac.
Nagrody zostały ufundowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Chorzelach:
Anna Kraska (kl. III), Paweł Kraska (kl. V)
Wojciech Ebing (kl. I), Julia Ebing (kl. II),
Krzysztof Grabowski (kl. V).
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025", do którego przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Krukowie.
Finał IX edycji „Zawodów Matematycznych” w MSCDN w Ciechanowie
17 czerwca 2025 r. odbył się finał IX edycji „Zawodów Matematycznych” w MSCDN w Ciechanowie.
Reprezentantem naszej szkoły był Adam Koper z kl. 7 z opiekunem p. Moniką Rojek.
Adam otrzymał dyplom za udział w rozgrywkach drużynowych oraz dyplom za zajęcie III miejsca w wojewódzkim konkursie wiedzy "Zawody matematyczne".
Serdeczne gratulacje
1
Projekt Indywidualne Konto Rozwoju (IKR) Junior
Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu "Sztuka Emocji"
Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego podsumowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Sztuka Emocji”, który realizowały przez cały rok szkolny 2024/2025. Celem projektu było skierowanie uwagi dzieci na świat emocji, a także rozwijanie umiejętności ich rozpoznawania i wyrażania poprzez różnorodne formy sztuki.
Przedszkolaki wykorzystywały różne techniki do wyrażania i zrozumienia emocji, m.in. sztuki plastyczne, rzeźbę, taniec, muzykę, teatr, film, fotografię i literaturę. Każdego miesiąca dzieci poznawały inną emocję poprzez wybraną dziedzinę sztuki:
Październik – Ciekawość
Listopad – Strach
Grudzień – Podziw
Styczeń – Znudzenie
Luty – Miłość
Marzec – Wstyd
Kwiecień – Złość
Maj – Radość
Zwieńczeniem działań była dzisiejsza wyjątkowa wizyta Pani Dyrektor Iwony Ebing, która odwiedziła przedszkolaki i przeczytała im bajki o emocjach. Spotkanie stało się doskonałą okazją do refleksji nad tym, czego dzieci nauczyły się przez cały rok – o sobie, swoich uczuciach i o tym, jak można o nich mówić i je wyrażać.
Koordynatorkami projektu była Pani Renata Sendrowska - wychowawca oddziału przedszkolnego oraz Pani Pedagog Anna Lipka
3
„Czyste powietrze wokół nas”
W roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami uczestniczyły w realizacji programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Szkolnym realizatorem programu była pani Renata Sendrowska.
Celem programu było zwiększenie świadomości na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych i umiejętności unikania kontaktu z dymem papierosowym. Zajęcia miały charakter profilaktyczny i edukacyjny, prowadzone były w formie zabaw, rozmów, obserwacji i wycieczki tematycznej.
W ramach programu dzieci uczestniczyły w cyklu pięciu zajęć:
1. Wycieczka
2. Co i dlaczego dymi?
3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
5. Jak unikać dymu papierosowego?
Krajowy Plan Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2025-2027
Celem głównym Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi jest optymalizacja warunków niezbędnych do skutecznego przeciwdziałania handlowi ludźmi oraz wsparcia i ochrony ofiar tego przestępstwa.
Handel ludźmi jest przestępstwem o skali globalnej i trzecim najbardziej dochodowym nielegalnym biznesem na świecie (po handlu bronią i narkotykami). Istotą przestępstwa jest zniewolenie osoby (lub osób) przy użyciu różnorodnych metod i środków w celu jej (ich) wykorzystania, nawet przy początkowym przyzwoleniu ofiary.
Obywatele polscy najczęściej padają ofiarami handlu ludźmi za granicą, głównie w: krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Irlandia, Niemy, Francja, Holandia), jak również w krajach skandynawskich (Dania, Szwecja, Finlandia).
Z danych Prokuratury Krajowej wynika, że to właśnie polscy obywatele stanowią najliczniejszą grupę pokrzywdzonych. W 2021 r. liczba ofiar handlu ludźmi polskiego pochodzenia wynosiła 318 osób, podczas gdy drugie miejsce zajmowali obywatele Mołdawii z liczbą ponad 6 raz mniejszą (50). W 2023 r. liczba ofiar wśród obywateli Polski podwoiła się w stosunku do roku 2021 r. i osiągnęła pułap 680 osób, ponownie znacząco pozostawiając w tyle obywateli drugiej co do liczebności grupy, tym razem Kolumbijczyków, których zarejestrowano 125 przypadków.
W ramach przyjętego w dniu 17 listopada 2021 r. przez Radę Ministrów Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2022-2024, wyodrębnionych zostało VII obszarów działań:
Działanie I – koordynacja działań
Działanie II – działania prewencyjne
Działanie III – wsparcie i ochrona ofiar
W Polsce istnieje skoordynowany system wsparcia i opieki ofiar handlu ludźmi zapewniających specjalistyczną ofertę pomocy i jednolity tryb postępowania w takich przypadkach. Najistotniejszym jego elementem jest zadanie publiczne pn. Prowadzenie Krajowego Centrum InterwencyjnoKonsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK) powierzane organizacjom pozarządowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem KCIK jest zabezpieczenie potrzeb ofiar handlu ludźmi – obywateli polskich, Unii Europejskiej i państw trzecich bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną oraz pomoc osobom zagrożonym procederem.
Zadanie obejmuje:
- prowadzenie całodobowego telefonu zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi oraz prowadzenie telefonicznego poradnictwa prewencyjnego dla przypadków indywidualnych,
- zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych, interwencja kryzysowa oraz pomoc
w reintegracji,
- organizacja i zapewnienie bezpiecznych miejsc zakwaterowania/schronienia dla ofiar handlu
ludźmi,
- konsultacje dla instytucji państwowych i samorządowych w zakresie pracy z ofiarami handlu
ludźmi, w tym dla instytucji/podmiotów świadczących pomoc ofiarom.
Działanie IV – ściganie przestępstwa handlu ludźmi
Działanie V – działania szkoleniowe
Działanie VI – badania dot. handlu ludźmi / ewaluacja działań
Działanie VII – zmiany legislacyjne
Konkurs poetycki poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II "Tobie, Święty"
Gratulujemy naszej uczennicy kl.6 Jowicie Orzoł wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie poetyckim poświęconym pamięci Papieża Jana Pawła II "Tobie, Święty" organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach z okazji Jubileuszu 25-lecia szkoły.
Dziękujemy p. Ewie Goździewskiej za przygotowanie uczennicy do konkursu.
Ogólnopolski Konkurs „Zuch semestralny”
13 marca 2025 r. dwoje uczniów z klasy I oraz ośmioro uczniów z klasy II wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zuch semestralny”. Konkursowy test obejmował zagadnienia z edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej oraz matematycznej.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasa I
Lena Kołakowska - I miejsce (dyplom laureata, nagroda książkowa)
Wojciech Ebing - dyplom uznania
Klasa II
1. Wojciech Zapadka - dyplom uznania
2. Zofia Sieruta - dyplom uznania
3. Zuzanna Orzoł - dyplom uznania
4. Hanna Ambroziak - dyplom uznania
5. Marcelina Dymerska - dyplom uznania
6. Julia Ebing - dyplom uznania
7. Zuzanna Wilga - dyplom uznania
8. Bartosz Garbarczyk - dyplom uznania
Wycieczka do Nadleśnictwa – przygoda z naturą!
Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wyjątkową wyprawę do Nadleśnictwa w Parciakach, gdzie czekało na nie mnóstwo ciekawych atrakcji. Podczas spaceru leśnymi ścieżkami poznały różne gatunki roślin i dowiedziały się, jak ważną rolę pełni las w naszym środowisku. Duże emocje wzbudziło oglądanie wypchanych zwierząt – dzieci mogły z bliska zobaczyć m.in. sarny, dziki i lisy.
Na zakończenie każdy przedszkolak samodzielnie wykonał pamiątkowy drewniany medalion, który zabrał do domu. To była pełna radości, nauki i kontaktu z przyrodą przygoda, którą dzieci z pewnością długo będą wspominać!
Dziękujemy Pani Hannie Kępczyńskiej za oprowadzenie po nadleśnictwie oraz ciekawą lekcję
Bardzo dziękujemy za organizację wycieczki p. Renacie Sendrowskiej i p. Damianowi Sumińskiemu, a także Pani Paulinie Ambroziak oraz Pani Joannie Siperek za opiekę nad dziećmi
5
Wybór opiekunów Samorządu Uczniowskiego
W dniu 09.06.2025r. uczniowie wzięli udział w wyborach opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/2026.
Były karty do głosowania i urna wyborcza. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwał Samorząd Uczniowski w składzie: Lena Ambroziak, Wojciech Zadrożny i Artur Garbarczyk.
Miło nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyli: pani Anna Lipka i pan Damian Sumiński , którzy od września ponownie poprowadzą Samorząd Uczniowski.
2
"Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".
Dnia 04 czerwca 2025r. gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Domańską – przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Przasnyszu oraz grupę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krukowie.
Pani Agnieszka przeprowadziła pogadankę dla dzieci na temat bezpieczeństwa i zachowania szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwach rolnych.
Druhowie strażacy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Nasi uczniowie zapoznali się także z zasadami ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ustalonej.
Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków fantomach. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia oraz życia.
37
Nagłówek
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności