• 2015/2016

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

DZIEŃ RODZINY

14.06.2016

"Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato ....." - takimi słowami 14 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły umilali czas swoim rodzicom podczas Dnia Rodziny. Na początek  Izabela Krystkiewicz oraz duet Jakub Zapadka i Sandra Wilga wzruszyli rodziców swoim śpiewem. Następnie przyszła pora aby rodziców trochę rozśmieszyć występem pod tytułem "Jak mama tatę poznała". Rodzice z głębokim zainteresowaniem podziwiali prezentowany przez dzieci montaż słowno-taneczno-muzyczny.

Kolejną częścią imprezy były zabawy integrujące rodziców i dzieci, przebiegające w radosnej atmosferze. Emocje obecnych mocno podgrzewane były w czasie rywalizacji między drużyną żeńską (mamy i córki) a drużyną męską (tatusiowie i synowie). Kobiety były górą, ale tak naprawdę nie było przegranych bo liczyła się dobra zabawa. Wszyscy w nagrodę otrzymałi słodycze. Na koniec była pyszna niespodzianka - tort.

Ponadto przygotowano wystawkę prac uczniów na temat własnej rodziny. Zadaniem rodziców było onalezienie siebie na portretach.

Uroczystości takie jak ta, niebywale integrują i umacniają rodzinę, dają okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżają do siebie jej członków.

Monika Rojek

WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY VI

We wtorek 14 czerwca uczniowie klasy VI  z wychowawcą i rodzicami  zorganizowali wieczorek pożegnalny na który zaprosili klasę piątą.

Dziękujemy za zaproszenie.

Klasa V, Monika Rojek

01.06.2016 r.

1 czerwca spotkała nas miła niespodzianka. Pani Dyrektor w imieniu swoim, nauczycieli i pracowników obsługi złożyła nam takie oto życzenia:

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam  tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie oraz tyle szaleństwa aby  życie nie wydawało się nudne. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was nowe przygody w gronie przyjaciół i kochającej rodziny. Życzymy wszystkim dzieciom tym małym i tym starszym żeby nie zatraciły w sobie dziecka.

Potem wszyscy uczniowie zostali poczęstowania pysznymi lodami, nie było pytania, kartkówek. klasówek. Hurrra ! Dziękujemy

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2016 r. na sali gimnastycznej grupa uczniów z klas III-VI pod kierunkiem p. M. Piórkowskiej,                        p. M. Kruszewskiego i p. B.Bojarskiej, i przedstawiła część słowno-muzyczną poświęconą 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji trzeciego Maja.

Uczniowie wspominali ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny-Polski, gdzie dla ratowania ginącej Ojczyzny w dniu 3 maja 1791 r. zebrał się w Warszawie Sejm Wielki, aby uchwalić Ustawę Rządową zwaną potocznie Konstytucją trzeciego Maja.

Barbara Bojarska

DZIEŃ ZIEMI

22.04.2016r.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II wykonali przedstawienie "Ścieżka pod górkę", które zaprezentowali przedszkolakom. Uczniowie wystąpili w strojach ekologicznych.

Teresa Lipka

DZIEŃ KURPIOWSKI

18.03.2016 r.

W piątek 18 marca b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Krukowie odbył się  „Dzień kurpiowski”. W tym dniu w budynku szkoły widziano dzieci i młodzież szkolną w strojach kurpiowskich, a także przedmioty stanowiące materialne dziedzictwo tradycji i kultury kurpiowskiej.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: burmistrz miasta i gminy Chorzele, Beata Szczepankowska; prezes Związku Kurpiów, Mirosław Grzyb; prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach, Aleksandra Wiśnicka; radny z Krukowa, Piotr Skorupski; sołtys Krukowa, Irena Górniak; prezes Zarządu Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Przasnyszu, Barbara Żarnecka; komendant Komisariatu Policji w Chorzelach, nadkom. Dariusz Andrzejewski; prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach, druh Andrzej Kostrzewa oraz wiceprezes druh Stanisław Maluchnik; prezes OSP w Krukowie, Mariusz Topa i wiceprezes tejże jednostki, Tadeusz Zapadka.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor Annę Kostrzewa  wystąpiły miejscowe śpiewaczki kurpiowskie.

Na drugą część „Dnia kurpiowskiego” składały się konkursy: „Gadka lub piosenka kurpiowska” oraz „Zajączek wielkanocny”.

Za najładniej wykonaną piosenkę, I miejsce zdobył Piotr Koper i Anna Majewska ze szkoły w Zarębach, drugie miejsce przypadło Julii Danelskiej ze szkoły w Pościeniu, natomiast trzecią lokatę zajął duet ze szkoły w Pościeniu, Julia Danelska i Patrycja Sędrowska.

Za najpiękniejszą gadkę uhonorowano Julię Borzymowską ze szkoły w Zarębach, która zajęła I miejsce, drugie miejsce zajął uczeń zarembskiej szkoły, Karol Książek, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się: Julita Górniak z Krukowa oraz Kinga Małkowska ze szkoły w Chorzelach.

W drugim konkursie o profilu plastyczno-technicznym klasyfikacja przedstawiała się następująco: w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne – I miejsce, Alicja Łapińska z Duczymina; II miejsce, Mikołaj Rapacki z Chorzel; III miejsce, Natalia Sędrowska z Pościenia. W kategorii klas I-III czołowe miejsca zajęli: I miejsce, Iga Tadra z Chorzel i Ewelina Borzymowska z Krukowa; II miejsce, Zuzanna Kacprzyk z Pościenia oraz Radosław Żyra z Krukowa; III miejsce, Adrian Mikołajski z Duczymina oraz klasa III ze szkoły podstawowej w Zarębach. W kategorii klas IV-VI – I miejsce, Izabela Krystkiewicz z Krukowa, Natalia Oleksik z Chorzel, II miejsce, Aleksandra Żyra z Krukowa, Natalia Oleksik z Chorzel; III miejsce, Amelia i Sandra Wilga z Krukowa, Bartosz Deptuła z Zarąb oraz klasa IV ze szkoły w Zarębach.

Po rozstrzygnięciu konkursów na hali sportowej  pojawił się Bartosz Kuśmierczyk, który poprowadził aukcję, z której dochód przeznaczony był dla ucznia niepełnosprawnego z naszej szkoły.

Głównym organizatorem lokalnego święta była Publiczna Szkoła Podstawowa w Krukowie na czele dyrektorem, Anna Kostrzewą. Dodatkowo swoją pomocą służyła Rada Rodziców szkoły, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krukowie, pracownik filialnej biblioteki w Krukowie – Jadwiga Kulasik, Koło Regionalne z Zarąb z panią Jadwigą Kołaczkowską.

Agata Łukaszewska