• Konkursy 2015/2016

Rajd pieszy "Śladami Robespierre'a z Dąbrówki"

4-5.06.2016r.

W pierwszy czerwcowy weekend wyruszyliśmy na pieszy rajd „ Śladami Robespierre,a z Dąbrówki” pod opieką pani dyrektor Anny Kostrzewy, który organizowało Towarzystwo Przyjaciół Chorzel. Wyruszyliśmy z Chorzel. Trasa przebiegała przez Rembielin, Rycice, Przysowy, Zagaty, Budki Łaz, Mącice do Zarąb.

Po drodze mieliśmy punkty kontrolne oraz zadania do wykonania, za które można było zdobyć punkty oraz część szyfru.

Na pierwszym punkcie „ bankowym” szacowaliśmy pieniądze, rozwiązywaliśmy łamigłówki i ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejny punkt to strzelanie z wiatrówki. Szło nam całkiem nieźle. Następnie Przysowy, Zagaty i przeprawa przez rzekę. Daliśmy radę. Na drugiej stronie rzeki już kolejne zadanie -wykrywanie metali wykrywaczem metali. Znaleźliśmy stare monety, naboje...

I w dalszą drogę, do Budek. Tam czekała na nas zupa ( energia na dalszą drogę ) oraz kolejne zadanie na punkcie Leśnictwa Parciaki: zadanie dotyczące gatunków drzew itp. Jak dobrze,że była z nami pani od przyrody!.

Ostatni odcinek tego dnia to Budki- Łaz. To już pestka, tylko 5 km. Przez las. W Łazie czekał na nas strażak Pan Jarek Andruszkiewicz. Pod jego opieką spróbowaliśmy sił w rozwijaniu węża strażackiego, obejrzeliśmy film edukacyjny na temat kąpielisk wodnych. Tego dnia przemierzyliśmy 22 km. Na koniec dnia oczywiście smaczna kolacja-kiełbaska z ogniska, jeszcze jeden film i capsztyk- tak trochę przed północą, w remizie, na podłodze, wszyscy rajdowicze jak śledzie jeden obok drugiego. Ale było super.

W niedzielę rano śniadanko, toaleta i wymarsz. Do celu tylko 15 km. Ale po drodze nie lada zadanie- przemycić 1 kg sacharyny ( cukru) przez dawną granicę polsko-pruską. I udało się, przemyciliśmy cały kilogram. Jaki wniosek? Na przemycie to my się znamy.

Na metę do Zarąb dotarliśmy ok. godz. 12:30. Zmęczeni, ale jacy szczęśliwi i usatysfakcjonowani.

Przemierzyliśmy 37 km, szyfr odgadliśmy i zdobyliśmy I miejsce - my „Kurpiki” z Krukowa. Hura. Organizatorowi rajdu- Towarzystwu Przyjaciół Chorzel- bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę i deklarujemy, że za rok też idziemy.

Uczniowie klasy V, A Kostrzewa

KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2016r.

Kangourou Sans Frontières.

DZIEŃ MATEMATYKI

11 marca 2016r.

W Polsce i na świecie dzień ten przypada na 12 marca. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju matematycznym Dzień Matematyki 2016 z polskimi przysłowiami” w formie prezentacji multimedialnej. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy.  Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl!

Oprócz tego odbył się   Szkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras” dla klas IV-VI  w  formie testu jednokrotnego wyboru. Najwięcej punktów zobyli uczniowie:

Justyna Zapadka kl. IV - I miejsce

Konrad Kojtek kl. VI - II miejsce

Jakub Zapadka kl. IV - III miejsce

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki w formie zagadek matematycznych.

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

25 września 2015r.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.